Mascara Clinique High Impact Curling 01 – black (8 ml) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Clinique products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Acrylates copolymer
- Aminomethyl propanol
- Bentonite
- Butylene glycol
- Cera alba (beeswax)
- Chlorphenesin
- Copernicia cerifera cera (copernicia cerifera (carnauba) wax)
- Dimethicone
- Kaolin
- Nylon-66
- Phenoxyethanol
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Aminomethyl Propanediol
- Hydrogenated Rapeseed Alcohol
- Peg-15 Glyceryl Stearate
- Xanthan gum
- Water (Aqua)
- Polyvinyl alcohol
- Silica
- Simethicone
- Simmondsia chinensis (jojoba seed oil)
- Sodium dehydroacetate
- Stearic acid
- Sucrose distearate
- Titanium dioxide
- Tocopherol
- Vp/va copolymer
- Gender: Lady
- Capacity: 8 ml
- Type: Mascara
- Characteristics: Odourless
- Colour: Black
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.78 × 1.78 × 11.68 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.