Body Cream Sensai Silky Bronze Spf 50+ (150 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Sensai products are made for you.
- Ingredients:
- Ethylhexyl methoxycinnamate
- Ethylhexyl triazone
- Fragance (parfum)
- Hexyl cinnamal
- Hydrolyzed silk
- Isohexadecane
- Isononyl isononanoate
- Linalool
- Nasturtium officinale extract
- Niacinamide
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Geraniol
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Alcohol
- Dioscorea Panthaica Root Extract
- Parfum
- Disodium edta
- Dimethicone
- Polysorbate 80
- Sorbitan oleate
- Stearyl glycyrrhetinate
- Triethoxycaprylylsilane
- Water (Aqua)
- Xanthan gum
- Zinc oxide
- Acetyl glucosamine
- Bht
- Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine
- Butylene glycol
- Camellia sinensis leaf extract
- Chlorphenesin
- Diisopropyl sebacate
- Vitamin B3
- Recommended use: Normal Skin
- Spf: SPF 50+
| Weight | 0.242 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 18 cm |
| Brand | Sensai |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.