Hand Cream Mavala 7618900920057 50 ml is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Mavala products are made for you.
- Ingredients:
- Caprylic/capric triglyceride
- Fragance (parfum)
- Ethylparaben
- Ethylhexylglycerin
- Coumarin
- Citronellol
- Caprylyl glycol
- Caprylic / capric triglyceride
- Alpha-isomethyl ionone
- Glucose
- Glyceryl stearate
- Cetyl alcohol
- Lactic acid
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Methylparaben
- Limonene
- Isopropyl myristate
- Hydroxycitronellal
- Allantoin
- Urea
- Palmitic acid
- Potassium sorbate
- Propylene glycol
- Propylparaben
- Simethicone
- Sodium cocoyl glutamate
- Trisodium edta
- Triethanolamine
- Stearic acid
- Soluble collagen
- Gender: Unisex
- Characteristics:
- With collagen
- Moisturizing
- Recommended use:
- Dry Skin
- Sensitive skin
- Normal Skin
- Type:
- Cream
- Hand Cream
- Capacity: 50 ml
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 3.4 × 13.4 cm |
| Brand | Mavala |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.