The Bath Gel Agua de Colonia Concentrada Alvarez Gomez (290 ml) is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original Alvarez Gomez products are just what you’re looking for.
- Capacity: 290 ml
- Ingredients:
- Cucumis sativus (cucumber) fruit extract
- Eugenol
- Fragance (parfum)
- Hexyl cinnamal
- Limonene
- Linalool
- Phenoxyethanol
- Citral
- Glycerin
- Cocamide DEA
- Parfum
- Cocamidopropyl betaine
- Citric acid
- Chamomilla recutita flower extract
- Potassium sorbate
- Propylene glycol
- Sodium benzoate
- Sodium chloride
- Sodium hydroxide
- Sodium laureth sulfate
- Sodium pca
- Triethylene glycol
- Water (Aqua)
- Properties: Moisturizing
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.224 × 5.08 × 5.08 cm |
| Brand | Alvarez Gomez |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.