Body Exfoliator Sparkle Skin Clinique 0020714174231 250 ml is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Clinique products are made for you.
- Capacity: 250 ml
- Ingredients:
- Disodium edta
- Glyceryl stearate
- Hexylene glycol
- Magnesium aluminum silicate
- Menthol
- Oleth-10
- Peg-100 stearate
- Phenoxyethanol
- Disodium cocoamphodiacetate
- Caprylyl glycol
- Salicylic acid
- Silica
- Sodium laureth sulfate
- Water (Aqua)
- Butylene glycol
- Benzoic acid
- Gender: Lady
- Recommended use: Normal Skin
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 17 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.