Calming Lotion La Roche Posay Apaisante Physiologique (200 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original La Roche Posay products are made for you.
- Type:
- Lotion
- Dermocosmetics
- Parapharmacy
- Characteristics:
- Alcohol Free
- Free from parabenes
- Gender: Unisex
- Recommended use:
- Dry Skin
- Sensitive skin
- Ingredients:
- Poloxamer 124
- Water (Aqua)
- Chlorhexidine digluconate
- Citric acid
- Fragance (parfum)
- Peg-60 hydrogenated castor oil
- Peg-8
- Glycerin
- Capacity: 200 ml
| Weight | 0.235 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 2.5 × 16.7 cm |
| Brand | La Roche Posay |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.