Facial Serum Radical Firmness Jeanne Piaubert 30 ml is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Jeanne Piaubert products are made for you.
- Ingredients:
- Caprylic/capric triglyceride
- Dimethicone
- Dextrin
- Cyclopentasiloxane
- Cyclohexasiloxane
- Citric acid
- Cetyl ethylhexanoate
- Caprylic / capric triglyceride
- Caffeine
- Butylene glycol
- Ethylhexylglycerin
- Fragance (parfum)
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Peg-40 hydrogenated castor oil
- Ophiopogon japonicus root extract
- Methylsilanol mannuronate
- Leontopodium alpinum callus culture extract
- Hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer
- Hydrolyzed soy flour
- Bht
- Asiaticoside
- Sodium laureth sulfate
- Sodium benzoate
- Propylene glycol
- Ppg-26-buteth-26
- Polysorbate 60
- Polysilicone-11
- Sorbic acid
- Sorbitan isostearate
- Adenosine
- Acrylates copolymer
- Acacia senegal gum
- Zinc gluconate
- Xanthan gum
- Triethanolamine
- Tocopheryl acetate
- Tetrasodium edta
- Gender: Lady
- Capacity: 30 ml
- Type: Serum
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.8 × 5.4 × 13.4 cm |
| Brand | Jeanne Piaubert |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.