Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Air filter K&N 33-2080 and don’t miss out on anything!
- Compatible Vehicle:
- NISSAN Navara 2.5L L4 DSL 2005,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
- OPEL Calibra 2.5L V6 F/I 1993,1994,1995,1996,1997,1998
- VAUXHALL Calibra 2.5L V6 F/I 1993,1994,1995,1996,1997
- OPEL Vectra A 2.0L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- VAUXHALL Cavalier MK3 2.0L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- SAAB 900 2.5L V6 F/I 1994,1995
- NISSAN Pathfinder 2.5L L4 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- OPEL Calibra 2.0L L4 F/I 1990_1996,1997,1998
- OPEL Vectra A 1.6L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- OPEL Vectra A 1.7L L4 Dsl 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- OPEL Vectra A 1.8L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- VAUXHALL Cavalier MK3 1.6L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- VAUXHALL Cavalier MK3 1.7L L4 Dsl 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- VAUXHALL Cavalier MK3 1.8L L4 F/I 1988,1989,1990,1991,1992,1993,1994,1995
- VAUXHALL Calibra 2.0L L4 F/I 1990_1996,1997
- HOLDEN Calibra 2.0L L4 F/I 1991,1992,1993,1994,1995,1996,1997,1998
- NISSAN Pathfinder 3.0L V6 Dsl 2010,2011,2012,2013,2014
- SAAB 900 II 2.5L V6 F/I 1993,1994,1995,1998
- OPEL Vectra A 2.5L V6 F/I 1993,1994,1995
- VAUXHALL Cavalier MK3 2.5L V6 F/I 1993,1994,1995
- NISSAN Navara 3.0L V6 Dsl 2012,2013,2014
- Type: Replacement parts
| Weight | 6.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.69 × 11.38 × 14.13 cm |
| Brand | K&N |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.