- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Air filter K&N 33-2233 and don’t miss out on anything!
- Compatible Vehicle:
- CHEVROLET Corsa 1.8L L4 F/I 2003,2004,2005,2006,2007,2008
- CHEVROLET Corsa 1.4L L4 F/I 2002
- JEEP Grand Cherokee III 3.7L V6 F/I 2005,2006,2007,2008
- JEEP Grand Cherokee III 6.1L V8 F/I 2006,2007,2008
- JEEP Grand Cherokee 4.7L V8 F/I 2005,2006,2007,2008,2009
- JEEP Grand Cherokee 3.7L V6 F/I 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Commander 3.7L V6 F/I 2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Grand Cherokee 6.1L V8 F/I 2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Liberty 3.7L V6 F/I 2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007
- JEEP Liberty 2.8L L4 Dsl 2002,2003,2004,2005,2006,2007
- CHEVROLET Tornado 1.8L L4 F/I 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Commander 5.7L V8 F/I 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Grand Cherokee 5.7L V8 F/I 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- JEEP Grand Cherokee III 4.7L V8 F/I 2004,2005,2006,2007,2008
- JEEP Commander 4.7L V8 F/I 2005,2006,2007,2008,2009
- JEEP Grand Cherokee III 5.7L V8 F/I 2005,2006,2007,2008
- JEEP Cherokee 3.7L V6 F/I 2002,2003,2004
- JEEP Grand Cherokee III 3.0L V6 DSL 2005,2006,2007
- JEEP Grand Cherokee 3.0L V6 DSL 2007
- JEEP Commander 3.0L V6 DSL 2006
- JEEP Cherokee 2.5L L4 DSL 2002,2003,2004,2005
- JEEP Liberty 2.5L L4 DSL 2001,2002,2003
- JEEP Cherokee 2.8L L4 DSL 2002,2003,2004
| Weight | 7.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 11 cm |
| Brand | K&N |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |










There are no reviews yet.