Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Air filter K&N 33-2393 and don’t miss out on anything!
- Compatible Vehicle:
- FORD Mondeo IV 1.8L L4 F/I 2007,2008
- FORD Galaxy Ii 2.0L L4 Dsl 2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD Galaxy Ii 2.0L L4 F/I 2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD S-Max 2.0L L4 Dsl 2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD S-Max 2.0L L4 F/I 2006,2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD Mondeo II 2.0L L4 F/I 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Mondeo II 2.3L L4 F/I 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Mondeo IV 1.6L L4 F/I 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Mondeo IV 1.8L L4 Dsl 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Mondeo IV 2.0L L4 Dsl 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Mondeo IV 2.0L L4 F/I 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD S-Max 2.3L L4 F/I 2007,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014
- FORD Galaxy Ii 1.6L L4 F/I 2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD S-Max 1.6L L4 F/I 2010,2011,2012,2013,2014,2015
- FORD Galaxy Ii 1.6L L4 Dsl 2011,2012,2013,2014,2015
- FORD S-Max 1.6L L4 Dsl 2011,2012,2013,2014,2015
- FORD Galaxy Ii 2.3L L4 F/I 2007,2008,2009,2010
- FORD Mondeo IV 2.3L L4 F/I 2007,2008,2009,2010
- VOLVO V70 Iii 2.0L L4 Dsl 2007,2008,2009,2010
- VOLVO V70 Iii 2.0L L4 F/I 2007,2008,2009,2010
- FORD Mondeo IV 1.6L L4 Dsl 2011,2012,2013,2014
- FORD Galaxy Ii 1.8L L4 Dsl 2006,2007,2008
- FORD S-Max 1.8L L4 Dsl 2006,2007,2008
- VOLVO S80 Ii 2.0L L4 F/I 2009,201
- FORD Mondeo III 2.0L L4 DSL 2007
- VOLVO C70 Ii 2.0L L4 Dsl 2010
- VOLVO S80 Ii 2.0L L5 Dsl 2010
- FORD Mondeo V 2.0L L4 Dsl 2014
- Type: Replacement parts
| Weight | 11.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.13 × 15.38 × 15.63 cm |
| Brand | K&N |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |










There are no reviews yet.