Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Air filter K&N 33-2759 and don’t miss out on anything!
- Compatible Vehicle:
- VOLKSWAGEN Transporter T4 2.8L V6 F/I 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Transporter T4 1.9L L4 Dsl 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Transporter T4 2.0L L4 F/I 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Transporter T4 2.4L L5 Dsl 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Transporter T4 2.5L L5 DSL 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Transporter T4 2.5L L5 F/I 1995,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002,2003
- VOLKSWAGEN Eurovan 2.8L V6 F/I 1997,1999,2000
- Type: Replacement parts
| Weight | 7.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 11 cm |
| Brand | K&N |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |














There are no reviews yet.