- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Air filter K&N 33-2940 and don’t miss out on anything!
- Compatible Vehicle:
- MERCEDES BENZ E320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- MERCEDES BENZ Ml320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- MERCEDES BENZ R320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009,2010
- MERCEDES BENZ G320 3.0L V6 Dsl 2006,2007,2008,2009,2010,2011
- MERCEDES BENZ R280 3.0L V6 Dsl 2006,2007,2008,2009,2010,2011
- MERCEDES BENZ C280 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009
- MERCEDES BENZ C320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009
- MERCEDES BENZ Clk320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009
- MERCEDES BENZ Ml280 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009
- MERCEDES BENZ S320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008,2009
- MERCEDES BENZ Gl320 3.0L V6 Dsl 2006,2007,2008,2009,2010
- MERCEDES BENZ Cls320 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008
- MERCEDES BENZ E280 3.0L V6 Dsl 2005,2006,2007,2008
- MERCEDES BENZ Gl350 3.0L V6 Dsl 2009,2010,2011,2012
- MERCEDES BENZ R350 3.0L V6 Dsl 2009,2010,2011,2012
- MERCEDES BENZ Ml350 3.0L V6 Dsl 2009,2010,2011
- MERCEDES BENZ E300 3.0L L6 Dsl 2008,2009
- MERCEDES BENZ Glk320 3.0L V6 Dsl 2008,2009
- MERCEDES BENZ Ml300 3.0L V6 Dsl 2009,201
- MERCEDES BENZ R300 3.0L V6 Dsl 2009,201
- MERCEDES BENZ E350D 3.0L V6 Dsl 2012,2013
- MERCEDES BENZ G350 3.0L V6 Dsl 2009
- MERCEDES BENZ Glk350 3.0L V6 Dsl 2009
- MERCEDES BENZ S350 3.0L V6 DSL 2009
- Type: Replacement parts
| Weight | 9.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 11 × 11 cm |
| Brand | K&N |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |










There are no reviews yet.