Anti-Ageing Cream Shiseido 3214-83192 (75 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Shiseido products are made for you.
- Ingredients:
- Geraniol
- Isododecane
- Hydroxyproline
- Hydrogenated polydecene
- Hexyl cinnamal
- Fragance (parfum)
- Ethylparaben
- Disteardimonium hectorite
- Disodium edta
- Isohexadecane
- Limonene
- Benzyl benzoate
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone
- Peg-8 diisostearate
- Peg-150
- Methylparaben
- Linalool
- Dimethicone
- Citronellol
- Citric acid
- Phytosteryl macadamiate
- Rubus idaeus (raspberry) fruit extract
- Saccharomyces ferment lysate filtrate
- Sodium acetylated hyaluronate
- Sodium citrate
- Sodium metaphosphate
- Stearyl glycyrrhetinate
- Syzygium jambos leaf extract
- Tocopherol
- Tocopheryl acetate
- Water (Aqua)
- Alpha-isomethyl ionone
- Butylene glycol
- Cetyl ethylhexanoate
- Butylphenyl methylpropional
- Capacity: 75 ml
- Type:
- Anti-Ageing Cream
- Revitalizing Cream
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.9 × 9 × 6.3 cm |
| Brand | Shiseido |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.