Would you like to have the best line of beauty treatments in your home with good quality products at a great price? Well don’t go without Anti-Ageing Serum Certitude Absolue Jeanne Piaubert 3355998700805 30 ml!
- Ingredients:
- Vitamin B3
- Isononyl isononanoate
- Hydroxypropyl cyclodextrin
- Fragance (parfum)
- Ethylhexyl palmitate
- Dimethicone crosspolymer
- Dimethicone
- Decarboxy carnosine hcl
- Citric acid
- Carbomer
- Caprylyl glycol
- Leuconostoc/radish root ferment filtrate
- Lysine hcl
- Myristyl malate phosphonic acid
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Lecithin
- Glycerin
- Phenyl trimethicone
- Phenoxyethanol
- Palmitoyl tripeptide-38
- Oleyl alcohol
- Niacinamide
- Methylsilanol mannuronate
- Butylene glycol
- Adenosine
- Acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer
- Sodium polystyrene sulfonate
- Sodium hydroxide
- Sodium benzoate
- Propanediol
- Potassium sorbate
- Polysilicone-11
- Polymethyl methacrylate
- Sorbic acid
- Sorbitan laurate
- Zinc pca
- Xanthan gum
- Tripeptide-10 citrulline
- Trimethylsiloxysilicate
- Triethanolamine
- Tocopheryl acetate
- Tocopherol
- Tetrasodium edta
- Sorbitan oleate
- Gender: Lady
- Type: Serum
- Recommended use:
- Normal Skin
- All skin types
- Capacity: 30 ml
| Weight | 0.04536 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 4 × 15.2 cm |
| Brand | Jeanne Piaubert |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |














There are no reviews yet.