Anti-Wrinkle Cream Bella Aurora 2526106 is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Bella Aurora products are made for you.
- Ingredients:
- Parfum
- Ethylhexyl methoxycinnamate
- Ethyl linoleate
- Disodium edta
- Dimethicone
- Dehydroacetic acid
- Cyclopentasiloxane
- Cetearyl ethylhexanoate
- Caprylyl glycol
- Ethylhexylglycerin
- Fragance (parfum)
- Hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer
- Diethylhexyl carbonate
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Palmitic acid
- Octocrylene
- Methylpropanediol
- Isopropyl myristate
- Hydrogenated lecithin
- C12-16 alcohols
- Butyl methoxydibenzoylmethane
- Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine
- Propylene glycol
- Phenylpropanol
- Polyacrylate-13
- Polyisobutene
- Polysorbate 20
- Potassium cetyl phosphate
- Retinyl acetate
- Xanthan gum
- Water (Aqua)
- Bht
- Triticum vulgare (wheat) germ oil
- Tocopheryl acetate
- Stearic acid
- Silica
- Retinyl palmitate
- Glycerine
- Gender: Lady
- Type: Anti-ageing
- Properties: Moisturizing
- Recommended use: Mature Skin
- Spf: Spf 15
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 30 cm |
| Brand | Bella Aurora |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.