The Beard Oil Proraso 400740 30 ml is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original Proraso products are just what you’re looking for.
- Ingredients:
- Eucalyptus globulus leaf oil
- Limonene
- Fragance (parfum)
- Menthol
- Coumarin
- Bht
- Alpha-isomethyl ionone
- Tocopheryl acetate
- Persea gratissima (avocado) oil
- Macadamia ternifolia seed oil
- Type: Oil
- Capacity: 30 ml
- Recommended use: All hair types
- Fragrance Name: For Men
| Weight | 0.085 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 10 cm |
| Brand | Proraso |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.