Body Lotion CeraVe Very dry skin (473 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original CeraVe products are made for you.
- Type:
- Cosmetics
- Dermocosmetics
- Parapharmacy
- Properties: Moisturizing
- Recommended use:
- Very dry skin
- Dry Skin
- Gender: Lady
- Texture: Milk
- Ingredients:
- Phytosphingosine
- Propanediol
- Sodium hyaluronate
- Sodium benzoate
- Sodium chloride
- Sodium lauroyl lactylate
- Sodium lauroyl sarcosinate
- Sodium methyl cocoyl taurate
- Tetrasodium edta
- Water (Aqua)
- Xanthan gum
- Carbomer
- Ceramide ap
- Ceramide eop
- Ceramide np
- Cholesterol
- Citric acid
- Cocamidopropyl hydroxysultaine
- Disodium edta
- Niacinamide
- Peg-150 pentaerythrityl tetrastearate
- Peg-6 caprylic/capric glycerides
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Capacity: 473 ml
| Weight | 0.501 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 5 × 20 cm |
| Brand | CeraVe |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.