If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy Cable Micro USB Startech USBAUB50CMBK 50 cm Black at an unbeatable price.
- Cable length: 50 cm
- Type:
- Cable Micro USB
- Male Plug
- Connections:
- USB-A
- USB 2.0
- Micro USB B
- USB
- Micro USB
- SATA
- USB A 2.0
- Colour: Black
- Material:
- PVC
- Aluminium foil
- Data transfer: 480 MBit/s
- Year: 2014
- Finish: nickel
- Characteristics: Plug and play
- Certificate: RoHS
- Form factor: Straight
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 2 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.