The Electric shaver Braun Series 5 is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original Braun products are just what you’re looking for.
- Colour: Blue
- Country/Region of manufacture: Germany
- Characteristics:
- Washable
- Water resistant
- Battery indicator
- Fast and safe charging
- Wet and dry
- Battery type: Integrated
- Shape: Box
- Voltage:
- 3,6 V
- 100 – 240 V
- Variable
- Power supply: Battery
- Technology: LED
- Control: Button
- Rechargeable: Yes
- Blades: 3
- Weight: 0,31 Kg
- Battery operated:
- Litio Ion
- 1 Litio Ion, incluidas
- Height: 252 cm
- Capacity: Batteries x 1
| Weight | 3.99 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 6.5 × 25 cm |
| Brand | Braun |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |












There are no reviews yet.