Eye Pencil High Impact Clinique C-CQ-A48-02-Mercury-sharon (2,8 g) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Clinique products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Titanium dioxide
- Coco-caprylate
- Dimethicone
- Hydrogenated jojoba oil
- Mica
- Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate
- Coco-Caprylate / Caprate
- Sucrose Tetrastearate Triacetate
- Synthetic wax
- Silica silylate
- Trimethylpentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer
- Polybutene
- Polymethylsilsesquioxane
- Silica
- Gender: Lady
- Capacity: 2,8 g
- Type: Eye Pencil
- Colour: Black
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 13.6 × 0.9 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |













There are no reviews yet.