Eye Shadow Palette Estee Lauder Pure Color Boho Rose is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Estee Lauder products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Citric acid
- Diisostearyl malate
- Dimethicone
- Ethylhexylglycerin
- Mica
- Nylon-12
- Octyldodecyl stearoyl stearate
- Ascorbyl palmitate
- 2-hexanediol
- Alúmina
- Calcium Aluminum Borosilicate
- Calcium Sodium Borosilicate
- Zinc Stearate
- Caprylic/capric triglyceride
- Chlorphenesin
- Cetearyl ethylhexanoate
- Caprylyl glycol
- Polymethyl methacrylate
- Potassium sorbate
- Silica
- Synthetic fluorphlogopite
- Talc
- Tetrasodium edta
- Tin oxide
- Titanium dioxide
- Water (Aqua)
- Zea mays (corn) starch
- Aluminum starch octenylsuccinate
- Caprylic / capric triglyceride
- Type: Eyeshadow
- Colour: Boho Rose
- Includes: Applicator with Sponge
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 8.2 × 2.2 cm |
| Brand | Estee Lauder |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |












There are no reviews yet.