Eyeliner Liner Pinceau 24H 8 Bourjois 29135441008 Nº 8 2,5 ml is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Bourjois products and let the best professionals enhance your beauty.
- Units: 3 Units
- Colour: Nº 8
- Gender: Lady
- Texture: Liquid
- Ingredients:
- Polysorbate 20
- Propylene glycol
- Propylparaben
- Silica
- Simethicone
- Sodium dehydroacetate
- Sodium lauryl sulfate
- Synthetic fluorphlogopite
- Talc
- Tetrasodium edta
- Tin oxide
- Titanium dioxide
- Tocopherol
- Tocopheryl acetate
- Triethanolamine
- Water (Aqua)
- Butylene glycol
- Cellulose gum
- Cera alba (beeswax)
- Citric acid
- Glyceryl stearate
- Glyceryl oleate
- Kaolin
- Magnesium aluminum silicate
- Methylparaben
- Mica
- Panthenol
- Pantolactone
- Pentylene glycol
- Phenoxyethanol
- Ascorbyl palmitate
- Lecithin
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Ammonium Acrylates Copolymer
- Disodium Deceth-6 Sulfosuccinate
- Laureth-30
- Styrene/Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer
- Capacity: 2,5 ml
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 10.5 cm |
| Brand | Bourjois |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.