Facial Corrector It Cosmetics Bye Bye Under Eye Deep 12 ml is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original It Cosmetics products and let the best professionals enhance your beauty.
- Type: Make-up
- Characteristics:
- Long lasting
- Not tested on animals
- Ingredients:
- Hyaluronic Acid
- Potassium sorbate
- Retinyl palmitate
- Silica
- Sodium hyaluronate
- Steareth-20
- Tocopherol
- Tocopheryl acetate
- Vp/hexadecene copolymer
- Water (Aqua)
- Bht
- Bis-diglyceryl polyacyladipate-2
- Chlorhexidine digluconate
- Chrysin
- Hydrolyzed collagen
- Magnesium ascorbyl phosphate
- Microcrystalline wax
- N-hydroxysuccinimide
- Niacinamide
- Palmitoyl tripeptide-1
- Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Cetyl alcohol
- Ascorbyl palmitate
- Benzoic acid
- Caprylic/capric triglyceride
- Collagen
- Properties:
- Moisturizing
- Anti-ageing
- Antioxidant
- Anti-imperfections
- Colour: Deep
- Gender:
- Lady
- Unisex
- Recommended use: All skin types
- Capacity: 12 ml
| Weight | 0.024 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2.5 × 12 cm |
| Brand | It Cosmetics |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.