Facial Cream Elizabeth Arden Eight Hour SPF15 (50 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Elizabeth Arden products are made for you.
- Type: Facial Cream
- Spf: Spf 15
- Recommended use:
- Normal Skin
- All skin types
- Units: 1 Unit
- Ingredients: Glycerine
- Gender: Lady
- Capacity: 50 ml
| Weight | 0.074 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 4.3 × 12 cm |
| Brand | Elizabeth Arden |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.