Facial Oil Brillance Emma Hardie (30 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Emma Hardie products are made for you.
- Ingredients:
- Citrus limon (lemon) peel oil
- Farnesol
- Fragance (parfum)
- Lavandula angustifolia (lavender) oil
- Limonene
- Linalool
- Olea europaea (olive) fruit oil
- Citral
- Citronellol
- Camelina sativa seed oil
- Geraniol
- Prunus armeniaca (apricot) kernel oil
- Ribes nigrum (black currant) seed oil
- Vitis vinifera (grape) seed oil
- Bht
- Properties: Moisturizing
- Type: Facial Oil
- Capacity: 30 ml
| Weight | 0.144 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.7 × 4.8 × 5.7 cm |
| Brand | Emma Hardie |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.