Firming Body Cream Jeanne Piaubert 200 ml is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Jeanne Piaubert products are made for you.
- Ingredients:
- Caprylic/capric triglyceride
- Hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer
- Fragance (parfum)
- Dimethicone
- Cyclopentasiloxane
- Cyclohexasiloxane
- Citric acid
- Cetyl esters
- Caprylic / capric triglyceride
- Imidazolidinyl urea
- Menthyl lactate
- Methyl methacrylate crosspolymer
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Cetyl alcohol
- Cetearyl alcohol
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Palmitic acid
- Octyldodecanol
- Methylsilanol mannuronate
- Butylene glycol
- Acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer
- Zingiber zerumbet extract
- Sorbitan isostearate
- Polysorbate 60
- Potassium cetyl phosphate
- Propylene glycol
- Sorbic acid
- Spilanthes acmella flower extract
- Steareth-2
- Xanthan gum
- Trimethylsiloxysilicate
- Triethanolamine
- Tocopheryl acetate
- Tetrasodium edta
- Stearic acid
- Steareth-20
- Gender: Lady
- Type: Firming Cream
- Capacity: 200 ml
- Recommended use:
- Normal Skin
- All skin types
| Weight | 0.343 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.51 × 9.44 × 13.73 cm |
| Brand | Jeanne Piaubert |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.