Equip your vehicle with the latest industry products! Buy Gloves Sabelt HERO 8 Yellow and don’t miss out on anything!
- Size: 8
- Colour: Yellow
- Characteristics:
- Standardised by FIA
- Machine washable
- Water resistant
- Type: Gloves
- Gender: Adults unisex
- Recommended age: Adults
- Form factor: Right hand
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 5 × 10 cm |
| Brand | Sabelt |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.