Lipstick Chanel Rouge Allure L’extrait – Ricarica Rose Imperial 874 is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Chanel products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Cellulose
- Citric acid
- Dimethicone
- Disteardimonium hectorite
- Fragance (parfum)
- Hydrogenated polydecene
- Jojoba esters
- Octyldodecanol
- Peg-30 dipolyhydroxystearate
- Peg-8
- Ascorbyl palmitate
- Alúmina
- Ethylene / Propylene Copolymer
- Ascorbic acid
- Acacia decurrens flower wax
- Polybutene
- Polyglycerin-3
- Propylene carbonate
- Silica
- Squalane
- Synthetic wax
- Titanium dioxide
- Tocopherol
- Tocopheryl acetate
- Gender: Unisex
- Type: Lipstick
- Units: 1 Unit
- Colour: Rose Imperial 874
- Texture: Bar
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 7 cm |
| Brand | Chanel |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |



















There are no reviews yet.