Lipstick Shiseido ColorGel Nº 111-bamboo (2 g) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Shiseido products and let the best professionals enhance your beauty.
- Type: Lip Balm
- Capacity: 2 g
- Ingredients:
- Diglyceryl polyacyladipate
- Bht
- Bis-diglyceryl polyacyladipate-2
- Diisostearyl malate
- Diphenyl dimethicone
- Glyceryl diisostearate
- Hydrogenated polydecene
- Hydrogenated polyisobutene
- Methicone
- Microcrystalline wax (cera microcristallina)
- Peg/ppg-36/41 dimethyl ether
- Phenoxyethanol
- Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate
- Trimethyl Pentaphenyl Trisiloxane
- Aluminum hydroxide
- Trimethylolpropane triethylhexanoate
- Triisostearin
- Polyethylene
- Polysilicone-2
- Silica
- Simethicone
- Sorbitan sesquiisostearate
- Tetradecene
- Titanium dioxide
- Tocopherol
- Properties: Moisturizing
- Colour: Nº 111-bamboo
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.5 × 0.5 × 3 cm |
| Brand | Shiseido |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.