- You cannot add "Armrest Armster NISSAN NOTE 2013-2019 Cloth" to the cart because the product is out of stock.
Lipstick Shiseido Modernmatte Powder Red Nº 516 (4 g) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Shiseido products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Titanium dioxide
- Tetradecene
- Mica
- Tocopherol
- Triisostearin
- Trimethylolpropane triethylhexanoate
- Aluminum hydroxide
- Bht
- Diisostearyl malate
- Dimethicone
- Glyceryl diisostearate
- Synthetic fluorphlogopite
- Simethicone
- Silica
- Calcium Stearate
- Neopentyl glycol dicaprate
- Microcrystalline wax (cera microcristallina)
- Polyethylene
- Polysilicone-2
- Methicone
- Gender: Lady
- Characteristics:
- Long lasting
- Matte finish
- Colour:
- Red
- Nº 516
- Type: Lip Balm
- Capacity: 4 g
- Finish: Matte finish
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 8 cm |
| Brand | Shiseido |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |






















































There are no reviews yet.