- You cannot add "Armrest Armster TOYOTA GT 86 2012-2021 Cloth" to the cart because the product is out of stock.
Liquid Make Up Base Synchro Skin Radiant Lifting Shiseido (30 ml) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Shiseido products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Triethoxysilylethyl Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
- Erythritol
- Disteardimonium hectorite
- Disodium edta
- Dipropylene glycol
- Diphenylsiloxy phenyl trimethicone
- Dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer
- Dimethicone/peg-10/15 crosspolymer
- Dimethicone
- Citrus unshiu peel extract
- Ethylhexyl methoxycinnamate
- Fagus sylvatica bud extract
- Calcium Aluminum Borosilicate
- Bis-Butyldimethicone Polyglyceryl-3
- Alúmina
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Peg-10 dimethicone
- Mica
- Hydrolyzed conchiolin protein
- Hydrogenated polydecene
- Butylene glycol
- Bht
- Barium sulfate
- Polysilicone-2
- Polymethylsilsesquioxane
- Polyquaternium-51
- Sorbitan sesquiisostearate
- Stearic acid
- Synthetic fluorphlogopite
- Thymus serpyllum extract
- Titanium dioxide
- Tocopherol
- Triethoxycaprylylsilane
- Water (Aqua)
- Xylitol
- Aluminum hydroxide
- Properties:
- Moisturizing
- Provides shine
- Colour: 230
- Type: Liquid Make Up Base
- Spf: Spf 30
- Recommended use: Normal Skin
- Capacity: 30 ml
| Weight | 0.136 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3.5 × 11.1 cm |
| Brand | Shiseido |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |


















There are no reviews yet.