Make-up Remover Cleanser Iniscience Jeanne Piaubert Iniscience (200 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Jeanne Piaubert products are made for you.
- Type: Cream
- Recommended use:
- Normal Skin
- All skin types
- Gender: Lady
- Ingredients:
- Propylene glycol
- Propylparaben
- Sodium benzoate
- Sodium chloride
- Sodium glycolate
- Sodium laureth sulfate
- Tetrasodium edta
- Triethanolamine
- Acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer
- Allantoin
- Benzyl salicylate
- Butylene glycol
- Butylparaben
- Citronellol
- Cyclopentasiloxane
- Disodium cocoamphodiacetate
- Ethylhexyl palmitate
- Ethylparaben
- Fragance (parfum)
- Guanosine
- Hexyl cinnamal
- Hexylene glycol
- Hydroxycitronellal
- Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde
- Linalool
- Methylparaben
- Phenoxyethanol
- Benzyl benzoate
- Geraniol
- Sodium laureth-8 sulfate
- Sodium oleth sulfate
- Magnesium laureth sulfate
- Magnesium laureth-8 sulfate
- Magnesium oleth sulfate
- Capacity: 200 ml
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 4.2 × 16.1 cm |
| Brand | Jeanne Piaubert |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.