Let the 100% original Men’s Perfume Carolina Herrera 147739 EDT 200 ml surprise you and define your personality using this exclusive men’s perfume with a unique, personal perfume. Discover the 100% original Carolina Herrera products!
- Ingredients:
- Methyl 2-octynoate
- Benzyl benzoate
- Linalool
- Limonene
- Hydroxycitronellal
- Fragance (parfum)
- Ethylhexyl salicylate
- Ethylhexyl methoxycinnamate
- Coumarin
- Butyl methoxydibenzoylmethane
- Alpha-isomethyl ionone
- Water (Aqua)
- Gender: Men
- Type: EDT (Eau de Toilette)
- Capacity: 200 ml
- Units: 1 Unit
- Type of fragrance: EDT
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.81 × 3.81 × 3.81 cm |
| Brand | Carolina Herrera |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.