Let the 100% original Men’s Perfume Chanel EDT 150 ml surprise you and define your personality using this exclusive men’s perfume with a unique, personal perfume. Discover the 100% original Chanel products!
- Ingredients:
- Geraniol
- Benzyl alcohol
- Citral
- Linalool
- Limonene
- Fragance (parfum)
- Farnesol
- Coumarin
- Citronellol
- Butyl methoxydibenzoylmethane
- Water (Aqua)
- Gender: Men
- Fragrance Name: Allure Homme
- Type of fragrance: EDT
- Type: EDT (Eau de Toilette)
- Capacity: 150 ml
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.2 × 12.7 × 15.2 cm |
| Brand | Chanel |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.