Moisturising Lotion Bébé Mustela (750 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Mustela products are made for you.
- Capacity: 750 ml
- Ingredients:
- 2-hexanediol
- Cetyl alcohol
- Glycerin
- Helianthus annuus (sunflower) seed oil
- Glyceryl stearate se
- Glyceryl stearate citrate
- Glyceryl caprylate
- Fragance (parfum)
- Carbomer
- C10-18 triglycerides
- Sodium hydroxide
- Persea gratissima (avocado) fruit extract
- Recommended use: Perfect for all skin types
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.4 × 7.62 × 7.62 cm |
| Brand | Mustela |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.