Night-time Anti-aging Cream Anne Möller ANNE MOLLER 50 ml is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Anne Möller products are made for you.
- Ingredients:
- Parfum
- Lycium barbarum callus culture extract
- Linolenic acid
- Linoleic acid
- Linalool
- Limonene
- Hexyl cinnamal
- Glyceryl stearate
- Fragance (parfum)
- Ethylhexylglycerin
- Disodium edta
- Disodium cetearyl sulfosuccinate
- Disodium acetyl glucosamine phosphate
- Magnesium sulfate
- Oryza sativa bran oil
- Pancratium maritimum extract
- Isomalt
- Caprylic/capric triglyceride
- Lecithin
- Butyrospermum parkii butter
- Benzoic acid
- Geraniol
- Cetyl alcohol
- Cetearyl alcohol
- Benzyl benzoate
- Glycerin
- Phenoxyethanol
- Panthenol
- Dicaprylyl carbonate
- Coumarin
- Tocopherol
- Squalane
- Sodium stearoyl lactylate
- Sodium lauroyl lactylate
- Sodium glucuronate
- Sclerotium gum
- Rosa canina fruit oil
- Polyglyceryl-3 stearate
- Phytosphingosine
- Tocopheryl acetate
- Water (Aqua)
- Citronellol
- Cholesterol
- Ceramide np
- Ceramide eop
- Ceramide ap
- Carbomer
- Caprylic / capric triglyceride
- C13-15 alkane
- Butylene glycol
- Alpha-isomethyl ionone
- Xanthan gum
- Type: Night Cream
- Properties:
- Anti-Wrinkle
- Nutritional
- Regenerating
- Capacity: 50 ml
- Recommended use:
- Normal Skin
- All skin types
| Weight | 0.208 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 8.12 × 6.52 cm |
| Brand | Anne Möller |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.