Pore Minimizing Cream Clinique ZR16010000 (20 ml) is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Clinique products are made for you.
- Ingredients:
- Stearyl glycyrrhetinate
- Triethylhexanoin
- Water (Aqua)
- Acetyl glucosamine
- Bambusa arundinacea (bamboo) stem extract
- Caprylyl glycol
- Dimethicone
- Hydrogenated lecithin
- Isododecane
- Isononyl isononanoate
- Peg-15/lauryl dimethicone crosspolymer
- Phenyl trimethicone
- Solum diatomeae
- Silica
- Pumice
- Polysorbate 80
- Polysorbate 20
- Polysilicone-11
- Polyethylene
- Gender: Lady
- Capacity: 20 ml
- Properties:
- Hypoallergenic
- Free from parabenes
- Pore Minimizing Cream
- Type: Facial Cream
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 10 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.