Serum for Eye Area Jeanne Piaubert 877-01314 is a quality product designed for discerning individuals who look after their appearance and are looking for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100% original Jeanne Piaubert products are made for you.
- Ingredients:
- Caprylic / capric triglyceride
- Centaurea cyanus flower water
- Ceteareth-20
- Cetyl esters
- Chlorphenesin
- Citric acid
- Ethylhexyl palmitate
- Glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Cetyl alcohol
- Butylene glycol
- Borago officinalis seed oil
- Plankton extract
- Potassium sorbate
- Sodium benzoate
- Sodium hydroxide
- Tetrasodium glutamate diacetate
- Tocopheryl acetate
- Adenosine
- Caprylic/capric triglyceride
- Gender: Lady
- Type:
- Very dry skin
- Serum
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 4.8 × 13.1 cm |
| Brand | Jeanne Piaubert |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.