The Shaving Cream Clinique COSCLI284 125 ml is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original Clinique products are just what you’re looking for.
- Capacity: 125 ml
- Ingredients:
- Dimethicone
- Ethylhexyl palmitate
- Ethylhexyl stearate
- Glycine soja (soybean) sterols
- Hydrogenated polyisobutene
- Hydroxyethylcellulose
- Menthol
- Myristyl myristate
- Peg-7m
- Petrolatum
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Ascorbyl palmitate
- Diethylhexyl adipate
- Chlorphenesin
- Butylene glycol
- Ppg-26 oleate
- Propylene glycol stearate
- Stearic acid
- Tea-stearate
- Tocopheryl acetate
- Trisodium edta
- Water (Aqua)
- Algin
- Aloe barbadensis powder
- Gender: Men
- Recommended use: Dry Skin
- Properties: Moisturizing
- Units: 1 Unit
| Weight | 0.147 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 20 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |














There are no reviews yet.