The Spray Deodorant Shiseido Shiseido 100 ml (100 ml) is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original Shiseido products are just what you’re looking for.
- Capacity: 100 ml
- Ingredients:
- Coumarin
- Glycerin
- Dipropylene glycol
- Ethylhexyl methoxycinnamate
- Ethylhexylglycerin
- Farnesol
- Fragance (parfum)
- Glyceryl caprate
- Limonene
- Linalool
- Citronellol
- Cinnamyl alcohol
- Butyl methoxydibenzoylmethane
- Alcohol
- Tocopherol
- Water (Aqua)
- Alpha-isomethyl ionone
- Benzyl salicylate
- Bht
- Citral
- Type: Deodorant
- Recommended use: All skin types
| Weight | 0.155 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 16 cm |
| Brand | Shiseido |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.