The Tooth Whitening Pencil SimpleSmile X4 is an exclusive, top-quality product for body care. If you are looking for the best personal hygiene products, the 100 % original SimpleSmile products are just what you’re looking for.
- Type:
- Pencil
- Oral
- Characteristics: Portable
- Properties:
- Cleaner
- Dental whitener
- Duration: 30 Times
- Ingredients:
- Sodium bicarbonate
- Sodium coco-sulfate
- Water (Aqua)
- Xylitol
- Chamomilla recutita (matricaria)
- Chondrus crispus powder
- Limonene
- Linalool
- Phthalimidoperoxycaproic acid
- Glycerin
- Aloe barbadensis leaf juice
- Mentha piperita oil
- Sorbitol
- Ferrous gluconate
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 7 × 18 cm |
| Brand | SimpleSmile |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |














There are no reviews yet.