- You cannot add "Armrest Armster KIA RIO 2011-2017 Cloth" to the cart because the product is out of stock.
Volume Effect Mascara Clinique High Impact (8 g) is what you need to maximise your appeal! Try the quality of 100% original Clinique products and let the best professionals enhance your beauty.
- Ingredients:
- Copernicia cerifera cera (copernicia cerifera (carnauba) wax)
- Disodium edta
- Ethylhexylglycerin
- Glyceryl stearate
- Hydroxyethylcellulose
- Isostearic acid
- Lauroyl lysine
- Mica
- Panthenol
- Pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate
- Phenoxyethanol
- Glycerin
- Aminomethyl Propanediol
- Calcium Aluminum Borosilicate
- Dimethicone Peg-8 Polyacrylate
- Melanin
- Pantethine
- Chlorphenesin
- Acrylates copolymer
- Acacia senegal gum
- Polyisobutene
- Silica
- Simethicone
- Sodium hyaluronate
- Sodium dehydroacetate
- Sodium lauryl sulfate
- Sorbic acid
- Water (Aqua)
- Peg-8 Dimethicone
- Vp/eicosene copolymer
- Urea
- Titanium dioxide
- Stearic acid
- Gender: Lady
- Capacity: 8 g
- Type: Mascara
- Colour: Black
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.24 × 20.32 × 15.24 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.