Let the 100% original Women’s Perfume Clinique EDP Aromatics Elixir (100 ml) surprise you and boost your femininity using this exclusive women’s perfume with a unique, personal scent. Discover the 100% original Clinique products!
- Gender: Lady
- Capacity: 100 ml
- Fragrance Name: Aromatics Elixir
- Type: EDP (Eau de Parfum)
- Ingredients:
- Farnesol
- Fragance (parfum)
- Hexyl cinnamal
- Hydroxycitronellal
- Isoeugenol
- Limonene
- Linalool
- Citral
- Benzyl alcohol
- Benzyl benzoate
- Geraniol
- Evernia prunastri (oakmoss) extract
- Eugenol
- Coumarin
- Water (Aqua)
- Alpha-isomethyl ionone
- Benzyl cinnamate
- Benzyl salicylate
- Butylphenyl methylpropional
- Citronellol
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
| Weight | 0.26762 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.76 × 6.1 × 4.57 cm |
| Brand | Clinique |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |















There are no reviews yet.