Let the 100% original Women’s Perfume Escada PARTY LOVE 30 ml surprise you and boost your femininity using this exclusive women’s perfume with a unique, personal scent. Discover the 100% original Escada products!
- Ingredients:
- Hexyl cinnamal
- Hydroxycitronellal
- Limonene
- Linalool
- Citral
- Benzyl benzoate
- Geraniol
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Fragance (parfum)
- Coumarin
- Water (Aqua)
- Benzyl salicylate
- Characteristics: Vegan
- Gender:
- Lady
- Unisex
- Capacity: 30 ml
- Fragrance Name: Party Love
- Country/Region of manufacture: France
- Material: Vegan
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 8.5 × 8.5 cm |
| Brand | Escada |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |




















There are no reviews yet.