Let the 100% original Women’s Perfume Lady Reminiscence EDP 60 ml EDP surprise you and boost your femininity using this exclusive women’s perfume with a unique, personal scent. Discover the 100% original Reminiscence products!
- Ingredients:
- Geraniol
- Benzyl benzoate
- Benzyl alcohol
- Citral
- Linalool
- Limonene
- Fragance (parfum)
- Farnesol
- Eugenol
- Cinnamyl alcohol
- Benzyl cinnamate
- Type:
- EDP
- EDP (Eau de Parfum)
- Fragrance Name: Lady
- Gender: Lady
- Capacity: 60 ml
- Type of fragrance: EDP
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 10 cm |
| Brand | Reminiscence |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |













There are no reviews yet.