Let the 100% original Women’s Perfume Nina Ricci EDT Nina Rose 30 ml surprise you and boost your femininity using this exclusive women’s perfume with a unique, personal scent. Discover the 100% original Nina Ricci products!
- Ingredients:
- Geraniol
- Benzyl alcohol
- Citral
- Linalool
- Limonene
- Fragance (parfum)
- Coumarin
- Butyl methoxydibenzoylmethane
- Alcohol denat (ethyl alcohol)
- Fragrance Name: Nina Rose
- Capacity: 30 ml
- Gender: Lady
- Type: EDT (Eau de Toilette)
| Weight | 0.137 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 7.5 × 8 cm |
| Brand | Nina Ricci |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |
















There are no reviews yet.