- You cannot add that amount to the cart — we have 3 in stock and you already have 3 in your cart. View cart
If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy Cable USB C Startech R2CCC-50C-USB-CABLE Black 50 cm at an unbeatable price.
- Cable length: 50 cm
- Colour: Black
- Data transfer: 480 MBit/s
- Connections:
- USB-C
- USB 2.0
- USB
- Type:
- Male Plug
- Male Plug/Male Plug
- Material:
- TPE
- Aluminium foil
- Finish: nickel
- Characteristics: Plug and play
- Certificate: CE – RoHS
- Form factor: Straight
| Weight | 0.014 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.05 × 36.83 × 4.318 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |











There are no reviews yet.