If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy Cable USB C Startech USB31CCV1M Black/Grey 1 m at an unbeatable price.
- Connections:
- USB-C 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
- USB-C
- USB 3.2
- USB
- Colour:
- Black/Grey
- Black
- Grey
- Cable length: 1 m
- Type:
- Male Plug
- Male Plug/Male Plug
- Output voltage: 20 V
- Data transfer: 10000 Mbit/s
- Material:
- TPE
- Aluminium foil
- Power: 100 W
- Finish: nickel
- Voltage: 20 V
- Characteristics: Plug and play
- Compatible: Monitor
- Form factor: Straight
| Weight | 0.11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.85 × 11.89 × 1.92 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.