If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy Dockstation Startech DKT30CHSDPD 4K Ultra HD Grey at an unbeatable price.
- Resolution: 4K Ultra HD
- Colour: Grey
- Type:
- Dockstation
- Wired
- Female/male
- Card Reader: SD/SDHC/SDXC
- Connections:
- MicroSD
- USB-A 3.2
- HDMI
- USB x 2
- SD x 1
- 2
- USB-C x 1
- USB
- USB-C 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
- Cable length: 15 cm
- Product with plug: Yes
- Type of plug: Plug EU
- Speed: 5 Gbit/s
- Characteristics:
- Installation guide included
- Integrated card reader
- Power:
- 100 W
- 12 W
- Ports: 6
- Power supply: Wired
- Ethernet: No
- Working range for temperature: 0º / 70º
| Weight | 0.059 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.208 × 78.74 × 3.556 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |


















There are no reviews yet.