If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy USB A to USB-C Cable V7 V7U2C-1M-BLK-1N Black 1 m at an unbeatable price.
- Colour: Black
- Cable length: 1 m
- Data transfer: 480 MBit/s
- Connections:
- USB-A
- USB-C
- USB 2.0
- USB
- Type:
- Male Plug
- Male Plug/Male Plug
- Material:
- PVC
- Plastic
- Year: 2016
- Compatible: PC
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 13 × 3 cm |
| Brand | V7 |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.